• Not Okay

  • Nope

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Crush

  • Bodies Bodies Bodies

  • Everything Everywhere All at Once

  • Kotaro Lives Alone

  • Business Proposal

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Twenty Five Twenty One

    ★★★★

  • I Want You Back

  • Marry Me

  • Love is Blind: Japan

  • All of Us Are Dead

  • Single’s Inferno

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Licorice Pizza

  • Adult Trainee

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Hard

    ★★½

  • Night Teeth

    ★★★

  • My Name

    ★★★★½

  • Blue Period

  • Maid

    ★★★★½

  • Squid Game

  • Hometown Cha-Cha-Cha

    ★★★★

  • D.P.

    ★★★★½

  • The Chair

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Nevertheless,

    ★★★★

  • Luca

  • Take Out Girl

  • Move to Heaven

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Inbetween Girl

    ★★★★

  • Petite Maman

  • Vincenzo

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Space Sweepers

    ★★★½

  • WandaVision

  • Pretend It's a City

  • Burrow

    ★★★★★

  • Lovestruck in the City

  • Run On

    ★★★★★

  • True Beauty

    ★★★★½

  • The Uncanny Counter

    ★★★★★

  • Happiest Season

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • Break the Silence: The Movie

  • The Paper Tigers

    ★★★

  • Mr. Navajo

  • Go Ahead

  • Work It

  • A Nice Girl Like You

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Normal People

    ★★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Shiva Baby

  • Time to Hunt

    ★★½

  • Onward

    ★★★★