Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twilight of the Yakuza

Twilight of the Yakuza

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Me Before You

Me Before You

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Robots

Robots

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Partly Cloudy

Partly Cloudy

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lifted

Lifted

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
They All Laughed

They All Laughed

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bhutan - Glücksland im Wandel

Bhutan - Glücksland im Wandel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death as a Slice of Bread

Death as a Slice of Bread

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bruce Almighty

Bruce Almighty

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Come Into the Light

Come Into the Light

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
What Will You Do When You Catch Me?

What Will You Do When You Catch Me?

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Hate Mondays

I Hate Mondays

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Louis Theroux: LA Stories - Edge of Life

Louis Theroux: LA Stories - Edge of Life

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Louis Theroux's Weird Weekends UFOs

Louis Theroux's Weird Weekends UFOs

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dude in Me

The Dude in Me

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Wedding

American Wedding

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Reunion

American Reunion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fun with Dick and Jane

Fun with Dick and Jane

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Summer

Last Summer

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Our Day Out

Our Day Out

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dangerous Minds

Dangerous Minds

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Taste of the Black Earth

The Taste of the Black Earth

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
„Anna” i wampir

„Anna” i wampir

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Send Me to the Clouds

Send Me to the Clouds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stealing Africa

Stealing Africa

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beads of One Rosary

The Beads of One Rosary

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoah

Shoah

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Funny Games

Funny Games

1997
×
★½
Read the review Edit this entry