august has logged 20 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
07
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
01
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry