Sort by

august has logged 37 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Thomas Crown Affair

The Thomas Crown Affair

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry