Sort by

Benjamin Clarke has logged 298 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Skylines

Skylines

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Riddick

Riddick

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Riddick

Riddick

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Chronicles of Riddick

The Chronicles of Riddick

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ronin

Ronin

1998
×
★★★
Edit this entry  
23
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ali

Ali

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
Read the review Edit this entry  
17
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry