Sort by

Benjamin Clarke has logged 260 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Straw Dogs

Straw Dogs

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Persona

Persona

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★
Edit this entry  
27
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Hulk

Hulk

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry