• BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Kissing Booth

  • Cold War

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Sauvage

    ★★★½

  • Picnic at Hanging Rock

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • McQueen

    ★★★★

  • I Feel Pretty

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Postcards from London

    ★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Transit

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★

  • Annihilation

    ★½

  • Black Panther

    ★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Madeline's Madeline

    ★★★½

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★½

  • Shirkers

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • We the Animals

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★★

  • Fifty Shades Freed

    ½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • The Post

    ★★★★

  • Billy Star

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Greatest Showman

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Blue Planet II

    ★★★★

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Blue My Mind

    ★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • Pyewacket

    ★★★

  • Downsizing

    ★½

  • Revenge

    ★★★★½

  • Disobedience

    ★★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • The Breadwinner

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • The Final Year

    ★★

  • Molly's Game

  • Stronger

    ★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★

  • On Chesil Beach

  • mother!

    ★★★

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Everything Is Free

    ★★★★★

  • Lean on Pete

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★½