• Rocketman

    ★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Circus of Books

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★½

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★

  • After

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Bait

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Vice

    ★½

  • RuPaul's Drag Race Holi-slay Spectacular

  • Dumplin'

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Aquaman

    ★½

  • Nefta Football Club

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • A Sister

    ★★★½

  • Strobe

    ★★★

  • Softness of Bodies

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Where Hands Touch

    ½

  • Widows

    ★★★★

  • Brotherhood

    ★★★½

  • Beautiful Boy

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Giant Little Ones

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★

  • Cam

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Grandmother's Gold

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Chicken Girls: The Movie

    ½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★½

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★

  • The House That Jack Built

    ★★★