• Malcolm & Marie

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★½

  • I Still Believe

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Emma.

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Miss Juneteenth

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★½

  • Cuties

    ★★★

  • Miss Americana

    ★½

  • Cheer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • Klaus

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Nightcrawlers

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Saria

    ★★★½

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★

  • The King

    ★★

  • Ema

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

  • Waves

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Santa Girl

    ½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Vivarium

    ★★★½

  • The Lion King

    ½

  • Anima

    ★★★★

  • Colours

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★

  • Bacurau

    ★★★½