Sort by

Jacob has logged 83 entries for films during March 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Riding: The Year of Our Lord 1980

Red Riding: The Year of Our Lord 1980

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Touch the White Woman!

Don't Touch the White Woman!

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kon-Tiki

Kon-Tiki

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Silver Streak

Silver Streak

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fools in the Mountains

Fools in the Mountains

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Red Riding: The Year of Our Lord 1974

Red Riding: The Year of Our Lord 1974

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Posse

Posse

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Confessions

Confessions

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Son of Paleface

Son of Paleface

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Virginian

The Virginian

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Man Without a Star

Man Without a Star

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Breakheart Pass

Breakheart Pass

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tonka

Tonka

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hellgate

Hellgate

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nevada Smith

Nevada Smith

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Man Called Blade

A Man Called Blade

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Reason to Live, a Reason to Die

A Reason to Live, a Reason to Die

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
El Topo

El Topo

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Rare Breed

The Rare Breed

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
McLintock!

McLintock!

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Big Jake

Big Jake

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rio Lobo

Rio Lobo

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Love Nest

The Love Nest

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Any Given Sunday

Any Given Sunday

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Electric House

The Electric House

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Day Dreams

Day Dreams

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Frozen North

The Frozen North

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Blacksmith

The Blacksmith

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cops

Cops

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Paleface

The Paleface

1922
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Boat

The Boat

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Play House

The Play House

1921
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Goat

The Goat

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hard Luck

Hard Luck

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry