• The United States vs. Billie Holiday

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

  • Education

  • The Midnight Sky

  • Alex Wheatle

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • A Concerto Is a Conversation

  • Two Distant Strangers

  • Small Axe

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

  • Opera

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The Stunt Double

  • Hamilton

  • The Letter Room

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • My Octopus Teacher

  • Onward

    ★★★

  • Colette

  • The Present

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★

  • Do Not Split

  • Yes-People

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Time

  • Genius Loci

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The Cave

  • Collective

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Judy

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★