Sort by

Film_Fantic has logged 153 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
King of Thieves

King of Thieves

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
21
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
Edit this entry  
17
Rusted Silhouette

Rusted Silhouette

×
Read the review Edit this entry  
10
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Terrorizers

Terrorizers

1986
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Leidi

Leidi

2014
×
Edit this entry  
31
Fauve

Fauve

2018
×
Edit this entry  
28
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
25
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wind

Wind

1996
×
Read the review Edit this entry  
17
Summer Shade

Summer Shade

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Bechora

Bechora

2020
×
Edit this entry  
17
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Two Puddles

Two Puddles

2018
×
Edit this entry  
10
Retouch

Retouch

2017
×
Edit this entry  
10
Balcony

Balcony

2015
×
Read other review Edit this entry  
07
Crème de menthe

Crème de menthe

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Attack on Titan: Chronicle

Attack on Titan: Chronicle

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skunk

Skunk

2014
×
Edit this entry  
01
Baby

Baby

2019
×
Edit this entry  
01
Matria

Matria

2017
×
Edit this entry  
30
La Notte

La Notte

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Lighthouse

The Lighthouse

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
George Washington

George Washington

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Runon

Runon

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coda

Coda

2013
×
Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
L'Argent

L'Argent

1983
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Kuroneko

Kuroneko

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Edit this entry  
14
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cailleach

Cailleach

2015
×
Edit this entry  
13
Artun

Artun

2014
×
Edit this entry