Sort by

Film_Fantic has logged 241 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Freaks

Freaks

1932
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry