Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
She

She

2020
×
Edit this entry  
31
They Found Her In a Field

They Found Her In a Field

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Alcarràs

Alcarràs

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
WanderLand

WanderLand

2023
×
Edit this entry  
26
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
The Leerie

The Leerie

2022
×
Edit this entry  
24
Balcony

Balcony

2015
×
Read the review Edit this entry  
21
Blue Jean

Blue Jean

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
Leash

Leash

2018
×
Edit this entry  
17
Nian

Nian

2022
×
Edit this entry  
17
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Yes, Madam!

Yes, Madam!

1985
×
★★★★
Edit this entry  
15
Dodgy Dave

Dodgy Dave

2018
×
Edit this entry  
15
Stigma, Style

Stigma, Style

2021
×
Edit this entry  
15
Fry-Up

Fry-Up

2017
×
Edit this entry  
14
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
An Irish Goodbye

An Irish Goodbye

2022
×
Read the review Edit this entry  
12
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Requiem

Requiem

2021
×
Edit this entry  
10
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Elvis

Elvis

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Broker

Broker

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Creed III

Creed III

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Summer 1993

Summer 1993

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Thing That Ate the Birds

The Thing That Ate the Birds

2021
×
Edit this entry  
28
The Devil's Harmony

The Devil's Harmony

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Place

Place

2019
×
Edit this entry  
28
Night Bus

Night Bus

2020
×
Edit this entry  
28
While Mortals Sleep

While Mortals Sleep

2022
×
Edit this entry  
25
Dignity

Dignity

2022
×
Edit this entry  
25
Dead Mint

Dead Mint

2022
×
Edit this entry  
23
EO

EO

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
22
All Through the Hall

All Through the Hall

2022
×
Edit this entry  
20
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
House of Flying Daggers

House of Flying Daggers

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★★
Edit this entry  
13
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★
Edit this entry  
05
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
White Goldfish

White Goldfish

2020
×
Edit this entry  
03
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry