Sort by

Film_Fan has logged 18 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★
Read prior review Edit this entry  
21
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry