Sort by

Film_Fan has logged 43 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Avengers

The Avengers

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Timecop

Timecop

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Repossessed

Repossessed

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shalako

Shalako

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Young Sherlock Holmes

Young Sherlock Holmes

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ted

Ted

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Short Circuit

Short Circuit

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry