• Mother/Android

  • 8-Bit Christmas

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

  • Encanto

  • Army of Thieves

  • The Harder They Fall

  • Mercy

  • Cry Macho

    ½

  • Eating Our Way to Extinction

    ★★★★★

  • The Last Duel

  • The Starling

  • The Power of the Dog

  • The Electrical Life of Louis Wain

  • Vacation Friends

  • Candyman

  • The Protégé

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

  • Jungle Cruise

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

  • The Velvet Queen

  • Annette

  • Awake

    ★½

  • Cruella

  • Army of the Dead

  • Godzilla vs. Kong

  • Seaspiracy

    ★★★★

  • South Park Vaccination Special

  • The Minimalists: Less Is Now

  • Soul

    ★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Kiss the Ground

  • Couples of Wife Carrying

  • Good Boy

    ★★

  • The Lovebirds

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Hunt

    ★★★★

  • I Hate the Man in My Basement

  • The Invisible Man

  • Disclosure

  • The Social Dilemma

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • 3 from Hell

  • Investigation 13

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Ready or Not

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

  • Crawl

  • Culture Shock

  • Child's Play

  • Midsommar

  • When They See Us

  • Ma

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Psycho Granny

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • See You Yesterday

    ★★½

  • All That We Destroy