• Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • The Lion King

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Outlaw King

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Ant-Man and the Wasp

  • Tomb Raider

  • Searching

    ★★★★

  • The Post

  • Phantom Thread

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Logan

  • Passengers

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Snowden

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Sully

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Finding Dory

    ★★★½

  • Hell or High Water

  • American Honey

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Sausage Party

  • Zootopia

    ★★★★

  • Donald Trump's The Art of the Deal: The Movie

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Blue Mountain State: The Rise of Thadland

    ★½

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Weiner

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★½

  • Making a Murderer

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • A Man Called Ove

    ★★★½

  • Joy

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★★

  • #ALLMYMOVIES

    ★★★

  • Ronaldo

    ★★

  • Spectre

    ★★★½

  • Bridge of Spies

    ★★★★

  • The Walk

    ★★★½

  • The Martian

    ★★★★½

  • Beasts of No Nation

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★½

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Room

    ★★★★½

  • Black Mass

    ★★★½

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★½

  • Everest

    ★★★½

  • American Ultra

    ★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ★★