• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Diana: The Musical

    ½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★

  • The Guilty

  • He's All That

  • Spoiled Brats

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Far From the Tree

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Deadly Illusions

    ★½

  • Letters Live from the Archive: Freemasons’ Hall

  • Yes Day

    ★★½

  • Coming 2 America

    ★★

  • Shangri-La

    ★★★★

  • The Dig

    ★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • A Concerto Is a Conversation

    ★★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

    ★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Still Processing

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Centigrade

    ★★

  • Host

    ★★½

  • Summerland

    ★★★★½

  • Ava

  • #Alive

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • The World to Come

    ★★★★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Night Doctor

    ★★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • No Gogó do Paulinho

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • All Hands on Deck

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Night Clerk

    ★★½

  • Colette

  • 365 Days

    ½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Like a Boss

    ★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★★

  • Mãtãnãg, a Encantada