Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
River of Fundament

River of Fundament

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Antlers

Antlers

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
The Attack of the Robots from Nebula-5

The Attack of the Robots from Nebula-5

2008
×
Edit this entry  
28
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
EX

EX

2020
×
Edit this entry  
09
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rubber's Lover

Rubber's Lover

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil

The Devil

1972
×
★★
Edit this entry  
23
Caterpillar

Caterpillar

1988
×
Edit this entry  
22
964 Pinocchio

964 Pinocchio

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Violated Angels

Violated Angels

1967
×
★★★
Edit this entry  
22
Breakaway

Breakaway

1967
×
Edit this entry  
22
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Spiral

Spiral

1998
×
★★
Edit this entry  
21
Shogun's Joy of Torture

Shogun's Joy of Torture

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
Maniac

Maniac

1934
×
★★
Edit this entry  
20
Shutter

Shutter

2004
×
★★
Edit this entry  
19
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inferno of Torture

Inferno of Torture

1969
×
★★★
Edit this entry  
18
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Venom

Venom

2018
×
Edit this entry  
27
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Quién te cantará

Quién te cantará

2018
×
★★★
Edit this entry  
30
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brand New Cherry Flavor

Brand New Cherry Flavor

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Combat Shock

Combat Shock

1986
×
★★★
Edit this entry  
29
Street Trash

Street Trash

1987
×
★★
Edit this entry  
28
Holiday

Holiday

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Man from Deep River

Man from Deep River

1972
×
★★★
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Looming Storm

The Looming Storm

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Bridge Curse

The Bridge Curse

2020
×
★★
Edit this entry  
05
The 8th Night

The 8th Night

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry