Fernando has logged 33 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
My Son

My Son

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
It Takes Three

It Takes Three

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Revenge

Revenge

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Night of the Animated Dead

Night of the Animated Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Only

Only

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Higher Learning

Higher Learning

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benediction

Benediction

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twenty Something

Twenty Something

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
All the Moons

All the Moons

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Meander

Meander

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chilangolandia

Chilangolandia

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Casanova

Casanova

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry