• Jurassic World Dominion

    ★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Swan Song

    ★★★½

  • Olaf Presents

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★½

  • Needle in a Timestack

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Night of the Animated Dead

    ★★

  • Fever Dream

    ★★★

  • Chilangolandia

  • My Son

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ★★½

  • You Are Not My Mother

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • Benediction

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Encounter

    ★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • It Takes Three

    ★★★

  • Cyrano

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Casanova

    ★★★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

    ★★★

  • Twenty Something

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★

  • Reminiscence

    ★½

  • Ni tuyo, Ni mía

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Soy un vampiro

    ★★★½

  • I Named You in Silence

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Demonic

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pure Grit

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Lamb

    ★★★

  • Blue Bayou

    ★★★

  • Titane

    ★★★½