femmeywap has logged 49 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Preacher's Wife

The Preacher's Wife

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Art: In the Absence of Light

Black Art: In the Absence of Light

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Salt

Salt

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mr. SOUL!

Mr. SOUL!

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Born to Be

Born to Be

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Selena

Selena

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Jones

Love Jones

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shame

Shame

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry