• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Black Art: In the Absence of Light

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Born to Be

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Monsoon

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Little

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Mr. SOUL!

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • Disobedience

    ★★★★

  • Professor Marston and the Wonder Women

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Sicario

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★

  • The Duke of Burgundy

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Her

    ★★★★

  • Snowpiercer

    ★★★★

  • Looper

    ★★★

  • Shame

    ★★★★

  • Jumping the Broom

    ★★★

  • Like Crazy

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★

  • The Town

    ★★★

  • Beginners

    ★★★★

  • Salt

    ★★★

  • Crazy Heart

    ★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★