• Fire Island

    ★★★★

  • Men

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Watcher

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • No Time to Die

  • The Black Phone

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Chemical Hearts

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • A Nice Girl Like You

  • Hamilton

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • I've Been Afraid

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★★

  • Unorthodox

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Alone

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • 365 Days

    ½

  • Lost Girls

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Boys State

  • Miss Americana

    ★★★

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ½

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Pure

    ★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★