• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • The Amazing Mr. Blunden

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★★★

  • The Twins

    ★★★★

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • Wrong Turn

    ★★½

  • Wish Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★½

  • Mank

    ★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Mulan

    ★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • How to Write a Review

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Perfect Secret

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★½