Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • A Very Long Engagement

    ★★★½

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Two Towers

    ★★★★★

  • The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★½

  • Sleepy Hollow

    ★★★½

  • The City of Lost Children

    ★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★

  • Delicatessen

    ★★★½