Felipe has logged 24 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Lamb

Lamb

2021
×
★★
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
Edit this entry  
05
The Prison in Twelve Landscapes

The Prison in Twelve Landscapes

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Us Kids

Us Kids

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Edit this entry