Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
High School Musical

High School Musical

2006
×
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
Edit this entry  
21
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
09
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
03
10 Things We Should Do Before We Break Up

10 Things We Should Do Before We Break Up

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Big

Big

1988
×
★★★
Edit this entry  
01
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
Edit this entry  
26
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
Edit this entry  
22
Clueless

Clueless

1995
×
Edit this entry  
22
Moxie

Moxie

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
The X Files: I Want to Believe

The X Files: I Want to Believe

2008
×
★★½
Edit this entry  
09
The X Files

The X Files

1998
×
★★½
Edit this entry  
06
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
04
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
Edit this entry  
27
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Girls Just Want to Have Fun

Girls Just Want to Have Fun

1985
×
Edit this entry  
04
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
21
Going to the Mat

Going to the Mat

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
Edit this entry  
13
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
Edit this entry  
13
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
Edit this entry  
06
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★
Read the review Edit this entry