• The Kissing Booth 3

  • Friends: The Reunion

  • Moxie

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Framing Britney Spears

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Shawn Mendes: In Wonder

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Clouds

  • Hubie Halloween

  • Enola Holmes

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The F**k-It List

  • If Anything Happens I Love You

  • The Half of It

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • 10 Things We Should Do Before We Break Up

    ★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Cats

    ½

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

  • Frozen II

    ★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

  • The Goldfinch

    ★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Secret Obsession

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★

  • A Dog's Journey

    ★★

  • The Last Summer

  • Someone Great

    ★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • Quicksand

  • The Act

  • Five Feet Apart

  • Good Boys

    ★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • The Princess Switch

    ★½

  • Bird Box

    ★★

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Swiped

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Then Came You

    ★★

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★½