Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Maya Deren's Sink

Maya Deren's Sink

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Love Me Forever or Never

Love Me Forever or Never

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Love Me Forever or Never

Love Me Forever or Never

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pixote

Pixote

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Kiss of the Spider Woman

Kiss of the Spider Woman

1985
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★★½
Edit this entry  
05
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Howl

Howl

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Freud: The Secret Passion

Freud: The Secret Passion

1962
×
★★★½
Edit this entry  
18
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★
Edit this entry  
29
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ostwärts

Ostwärts

1991
×
★★½
Edit this entry  
19
Beauty and the Dogs

Beauty and the Dogs

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Secretary

Secretary

2002
×
★★★½
Edit this entry  
18
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Sound of Noise

Sound of Noise

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Seven Kittens

The Seven Kittens

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Seven Kittens

The Seven Kittens

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Garden of War

Garden of War

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Edit this entry  
06
Estômago: A Gastronomic Story

Estômago: A Gastronomic Story

2007
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ciao! Manhattan

Ciao! Manhattan

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Static

Static

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry