• Don't Look Up

    ★★★

  • Private Desert

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Stand In

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • My Darling Vivian

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • Yesterday There Were Strange Things in the Sky

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Zola

    ★★★

  • A Yellow Animal

    ★★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Thunderdome Never Dies

    ★★★★

  • Who Killed Malcolm X?

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★★★

  • Ema

    ★★★★½

  • Joker

  • Rare Beasts

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Lying and Stealing

    ★★★

  • Vivarium

    ★★½

  • Anna

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Parasite

  • Nina Wu

    ★★★½

  • Atlantics

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Swallow

    ★★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Marighella

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Edge of Democracy

  • O Que Resta

    ★★½

  • A Faithful Man

    ★★

  • mid90s

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

  • Roma

  • The First Purge

    ★★

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Red Sparrow