Sort by

feedingbrett has logged 34 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Variety

Variety

1925
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Amistad

Amistad

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Life

Life

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Diary of a Lost Girl

Diary of a Lost Girl

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Human Condition III: A Soldier's Prayer

The Human Condition III: A Soldier's Prayer

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Human Condition II: Road to Eternity

The Human Condition II: Road to Eternity

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Human Condition I: No Greater Love

The Human Condition I: No Greater Love

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frank Capra's American Dream

Frank Capra's American Dream

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Horizon

Lost Horizon

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Blob

The Blob

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Suddenly, Last Summer

Suddenly, Last Summer

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shotgun Stories

Shotgun Stories

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark City

Dark City

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★
Edit this entry  
07
The Gauntlet

The Gauntlet

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Logan

Logan

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Other Guys

The Other Guys

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Melville Steps Out of the Shadows

Melville Steps Out of the Shadows

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
The Silence of the Sea

The Silence of the Sea

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry