Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Others

The Others

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Argentina, 1985

Argentina, 1985

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Incantation

Incantation

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
Read the review Edit this entry  
01
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Us

Us

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Incendies

Incendies

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry