Sort by
  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Halloween Ends

    ★★★½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ½

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Incantation

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Uncharted

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Titane

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Soul

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Little Women

  • 1917

  • Saint Maud

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★½

  • Vice

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird