Sort by

FecalWater has logged 394 entries for films during October 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stoker

Stoker

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Super Troopers

Super Troopers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Following

Following

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hide and Seek

Hide and Seek

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nightwatch

Nightwatch

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Voices

The Voices

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hostel

Hostel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
Read the review Edit this entry  
30
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Grand Piano

Grand Piano

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Circle

Circle

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Boy

The Boy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Room

Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Call

The Call

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Taken 3

Taken 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Return to Sender

Return to Sender

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blind Side

The Blind Side

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cell

Cell

2016
×
½
Read the review Edit this entry