Sort by

FecalWater has logged 518 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
4444444444

4444444444

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
ABE

ABE

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Epithet

Epithet

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Bedfellows

Bedfellows

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Short Subject

Short Subject

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Deadpool

Once Upon a Deadpool

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Open Grave

Open Grave

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It Could Happen to You

It Could Happen to You

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Pay the Ghost

Pay the Ghost

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Machinist

The Machinist

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Moebius

Moebius

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
IMPRINT

IMPRINT

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Smart

Get Smart

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Our House

Our House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
X-Men

X-Men

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sling Blade

Sling Blade

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Veronica

Veronica

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big Daddy

Big Daddy

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Walk in the Woods

A Walk in the Woods

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry