fdifazio has logged 82 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★
Edit this entry  
03
The Woman Who Wasn't There

The Woman Who Wasn't There

2012
×
★★★½
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
About Alex

About Alex

2014
×
★★½
Edit this entry  
24
The Intervention

The Intervention

2016
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
★½
Edit this entry  
20
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Amy

Amy

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★
Edit this entry  
20
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★
Edit this entry  
20
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Up

Up

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Departed

The Departed

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★
Edit this entry