Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
22
My First Client

My First Client

2019
×
Edit this entry  
01
3-Iron

3-Iron

2004
×
★★★
Edit this entry  
16
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
Edit this entry  
15
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Des

Des

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
Edit this entry  
12
The Married Woman

The Married Woman

1964
×
Edit this entry  
16
The Man Standing Next

The Man Standing Next

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
Edit this entry  
15
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
Edit this entry  
12
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
Edit this entry  
31
Sometimes, I Think About Dying

Sometimes, I Think About Dying

2019
×
Edit this entry  
20
The Client

The Client

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Confession of Murder

Confession of Murder

2012
×
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
Edit this entry  
17
The Gangster, the Cop, the Devil

The Gangster, the Cop, the Devil

2019
×
Edit this entry  
17
Take It or Leave It

Take It or Leave It

2018
×
Edit this entry  
16
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
Edit this entry  
13
Truth and Justice

Truth and Justice

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Edit this entry  
01
The Sky Is Pink

The Sky Is Pink

2019
×
Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
Edit this entry  
27
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
14
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Edit this entry  
07
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fractured

Fractured

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Edit this entry