• Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

  • The Undoing

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Des

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • #Alive

  • The Nest

  • Palm Springs

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Man Standing Next

    ★★★★

  • Little Women

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

  • Frozen II

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Sky Is Pink

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★★

  • Downton Abbey

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

  • An Officer and a Spy

  • Waves

  • Ford v Ferrari

  • Ad Astra

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • Anna

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

  • Game of Thrones: The Last Watch

  • Murder Mystery

  • My First Client

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • A Hidden Life

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • De De Pyaar De

  • I Lost My Body

  • Catch-22

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

  • Beanpole

  • The Gangster, the Cop, the Devil

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Fosse/Verdon

    ★★★½

  • 27th of Shaban

  • Shazam!

    ★★★★

  • Curtain

  • The Rat

  • Five Feet Apart

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: The Secret War