Sort by

Craig has logged 107 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
White House Down

White House Down

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Despicable Me 2

Despicable Me 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ghost Team One

Ghost Team One

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Heat

The Heat

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Superman: Unbound

Superman: Unbound

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zack and Miri Make a Porno

Zack and Miri Make a Porno

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
This Is the End

This Is the End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
Read the review Edit this entry  
07
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
Read the review Edit this entry