Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

Scooby-Doo! and the Curse of the 13th Ghost

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

Scooby-Doo! and the Gourmet Ghost

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
My Little Pony: A New Generation

My Little Pony: A New Generation

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Naughty Books

Naughty Books

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scooby-Doo! Frankencreepy

Scooby-Doo! Frankencreepy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Happy Halloween, Scooby-Doo!

Happy Halloween, Scooby-Doo!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mickey's Tale of Two Witches

Mickey's Tale of Two Witches

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Blush

Blush

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In a Heartbeat

In a Heartbeat

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shershaah

Shershaah

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kate

Kate

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbie in Rock 'N Royals

Barbie in Rock 'N Royals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Demonic

Demonic

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mimi

Mimi

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Extinct

Extinct

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Barbie: Big City, Big Dreams

Barbie: Big City, Big Dreams

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pulse

Pulse

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
He's All That

He's All That

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbie: The Pearl Princess

Barbie: The Pearl Princess

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry