Sort by

fasa96 has logged 203 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
V/H/S/94

V/H/S/94

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
Extinction

Extinction

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rescue

The Rescue

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Hosts

Hosts

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Cult of Chucky

Cult of Chucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
They Hear It

They Hear It

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Unmasked Part 25

Unmasked Part 25

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Seed of Chucky

Seed of Chucky

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rodan

Rodan

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bride of Chucky

Bride of Chucky

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eyes of Fire

Eyes of Fire

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Child's Play 3

Child's Play 3

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Child's Play 2

Child's Play 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Felidae

Felidae

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The New York Ripper

The New York Ripper

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry