FarrierCollins has logged 31 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sin City

Sin City

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Weekend at Bernie's

Weekend at Bernie's

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Vacation

Vacation

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Badlands

Badlands

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Oath

The Oath

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grey

The Grey

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry