Sort by

FarrierCollins has logged 495 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Life

Life

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★½
Edit this entry  
25
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★½
Edit this entry  
19
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Relic

Relic

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
All Together Now

All Together Now

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Incredible Jessica James

The Incredible Jessica James

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Con Air

Con Air

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla

Godzilla

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Swing Kids

Swing Kids

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pom Poko

Pom Poko

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Happy Anniversary

Happy Anniversary

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pilgrimage

Pilgrimage

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Layover

The Layover

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Iliza Shlesinger: Freezing Hot

Iliza Shlesinger: Freezing Hot

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Rock the Kasbah

Rock the Kasbah

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Win It All

Win It All

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry