FarrierCollins has logged 41 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Kid Who Would Be King

The Kid Who Would Be King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The 24 Hour War

The 24 Hour War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The American President

The American President

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Terminal

Terminal

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Serenity

Serenity

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

Lupin the Third: The Castle of Cagliostro

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
St. Vincent

St. Vincent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Office Space

Office Space

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
8 Meters

8 Meters

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terminator Salvation

Terminator Salvation

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
TMNT

TMNT

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry