FarrierCollins has logged 58 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pleasantville

Pleasantville

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Equilibrium

Equilibrium

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Children Who Chase Lost Voices

Children Who Chase Lost Voices

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lifted

Lifted

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Your Friend the Rat

Your Friend the Rat

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Presto

Presto

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
BURN·E

BURN·E

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In Time

In Time

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Transformers

Transformers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bao

Bao

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Ain't Them Bodies Saints

Ain't Them Bodies Saints

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Rope

Rope

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry