Sort by

FarrierCollins has logged 462 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Return of the Caped Crusaders

Batman: Return of the Caped Crusaders

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Double

The Double

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lovers

The Lovers

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cut Bank

Cut Bank

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Artist

The Artist

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Submarine

Submarine

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Network

Network

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Other People

Other People

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lunchbox

The Lunchbox

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Newsies

Newsies

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
W.

W.

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry