Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Quasi

Quasi

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Living

Living

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Reality

Reality

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Little Boxes

Little Boxes

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The One and Only Ivan

The One and Only Ivan

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Don't Feel at Home in This World Anymore

I Don't Feel at Home in This World Anymore

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
White Men Can't Jump

White Men Can't Jump

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

The Cow Who Wanted To Be a Hamburger

2010
×
★★★½
Edit this entry  
18
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Chicken

The Chicken

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Alexander the Grape

Alexander the Grape

1965
×
★★
Edit this entry  
16
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Boogie

Boogie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Mother

The Mother

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Crater

Crater

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Space Exodus

A Space Exodus

2008
×
Edit this entry  
11
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Aau's Song

Aau's Song

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Pit

The Pit

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Bandits of Golak

The Bandits of Golak

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
How to Be Single

How to Be Single

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spy Dancer

The Spy Dancer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hannah Gadsby: Something Special

Hannah Gadsby: Something Special

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Journey to the Dark Head

Journey to the Dark Head

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Land

Land

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Am Your Mother

I Am Your Mother

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Stars

In the Stars

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spy Hard

Spy Hard

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Chain Reaction

Chain Reaction

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Screecher's Reach

Screecher's Reach

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sith

Sith

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maggie Simpson in

Maggie Simpson in "Rogue Not Quite One"

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry