Sort by

antonio has logged 27 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Edit this entry  
27
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Circle

The Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
CarGo

CarGo

2017
×
½
Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adventures in Babysitting

Adventures in Babysitting

1987
×
★★★½
Edit this entry  
02
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry